نامه ای سرگشاده به مسلمانان میانه رو

نویسنده: علی رضوی / برگردان دانیال جعفری

اول بگذارید بگویم چه کاری نخواهم کرد. من شما را متهم به سکوت در مقابل جنایاتی که هم کیشان شما در دنیا مرتکب می شوند نخواهم کرد. اغلب شما با صدای رسا برائت تان را از آنچه امثال حکومت اسلامی مرتکب می شوند اعلام کرده اید. شما کمک کردید تا اعتبار حکومت اسلامی را زیر سئوال ببریم.

من همچنین شما را متهم به هواداری از آرمان های بنیادگرایان، از جمله جهاد و مسلمانان کردن به اجبار نخواهم کرد. می دانم که شما هم از تاکتیک های آنها بیزارید، به خصوص که بیشتر قربانیان شان خود مسلمانان هستند. در این زمینه من با شما هم عقیده هستم.

اما قصد دارم درباره اعتبار زایل شونده روزافزون شما سخن بگویم. امری که دیگران هم به آن اشاره کرده اند.

Read more...

بیماران انتحاری حامل ویروس «ابولا»، سلاح احتمالی داعش علیه اروپا

 

 

 

به گزارش العربیه فارسی؛ برخی از کارشناسان امنیتی در بریتانیا هشدار دادند که جنگجویان گروه داعش می توانند از ویروس بسیار خطرناک «ابولا» جهت پیش برد هدف های تروریستی خود در کشتار دسته جمعی در کشورهای غربی استفاده کنند.

ویروس «ابولا» که تاکنون جان هزاران نفر از مردم کشورهای آفریقایی را گرفته و اخیرا نیز یک پرستار اسپانیایی دچار آن شده، مقامات کشورهای اروپایی را به شدت نگران کرده است.

شب گذشته یک گردشگر بریتانیایی در یکی از هتل های مقدونیه به دلیل الوده شدن به ویروس ابولا جان خود را از دست داد . این حادثه باعث نگرانی بیشتر مقامات اروپایی شده است.

Read more...

استیون هاوکینگ خداناباور بودن خود را علنا اعلام کرد

بنا به گزارش کانون اگنوستیک ها و آتئیست های ایران؛ استیون هاوکینگ فیزیکدان برجسته جهان با بیان اینکه علم و دانش پاسخ های قابل قبول تری دربارهء پیدایش و منشاء جهان ما می دهد و افسانه های معجزات ادیان قابل مقایسه با شواهد علمی نیستند، اعلام کرد که به خدایی باور ندارد.

او در گفتگوی ویدویی با روزنامه اسپانیایی ال موندو بیان کرد: "پیش از آنکه بشر به دانش دست پیدا کند، باور به اینکه خدایی جهان را آفریده، طبیعی بده است. اما امروزه علم دلایل قابل قبول تری را ارائه داده است."

هاوکینگ در پاسخ به رزنامه نگار اسپانیایی که گفت شما پیشتر در کتاب "تاریخ مختصر زمان" گفته بودید که دانشمندان ممکن است با گسترش علم به اندیشه های خدا پی ببرند؛ با ذکر اینکه هنوز هم همان حرف را می زند ولی برداشت طرف مقابل غلط بوده توضیح می دهد که: "منظور من از پی بردن به اندیشهء خدا در آن کتاب این بود که ما با کمک دانش هر آنچه که خدایی احتمالی می توانست بداند را پی خواهیم برد، اما خدایی وجود ندارد و من یک آتئیست هستم."

Read more...

اروپا مرکز تامین نیروی انسانی دولت اسلامی

 

 

 

به تخمین کمیسیون اتحادیه اروپا، بیش از ۲۰۰۰ نفر از این اتحادیه در میان تروریست‌های "دولت اسلامی" در سوریه و عراق هستند. کارشناسان امنیتی می‌گویند آن‌ها از مسیر ترکیه خود را به مناطق تحت سلطه این گروه می‌رسانند.

در گزارشی در «تاگس شاو» آمده است که طرفداران گروه «دولت اسلامی» در بروکسل، لاهه یا لندن، پرچم‌های سیاه خود را در بسیاری از شهرهای اروپا به نمایش می‌گذارند.

Read more...

بانو القاعده کیست و چرا آمریکا او را مبادله نمی‌کند؟

 

 

 

بنا به گزارش دوچوله فارسی، یک زن پاکستانی به مدت چهار سال در صدر تعقیب‌شوندگان بین‌المللی بود. زمانی طالبان و حال "دولت اسلامی" پیشنهادهای قابل توجهی برای مبادله او با گروگان‌ها ارائه کرده‌اند. این زن کیست و چرا آمریکا او را مبادله نمی‌کند.

"خطرناکترین زن جهان"، "آفتاب القاعده"، "بانو القاعده"؛ اینها همه صفت‌هایی هستند که در طول سال‌های اخیر به زنی پاکستانی به نام عافیه صدیقی نسبت داده شده‌اند.

پلیس فدرال آمریکا (FBI) عافیه صدیقی را از سال ۲۰۰۴ در صدر فهرست کسانی قرار داده بود که تحقیقات بین‌المللی گسترده‌ای برای دستگیری‌شان در جریان بود. وزیر دادگستری وقت آمریکا هم او را به‌عنوان تنهازن در فهرست "هفت فرد مرگ‌آفرین" قرار داد.

Read more...

سریال کمدی "عیسی سیاه پوست" خشم مسیحیان را برانگیخت

این سریال کمدی جدید که توسط شبکهء کابلی "آدالت سوئیم" (Adult Swim) تهیه شده است، عیسی را در شمایل یک سیاه پوست بی خانمان آمریکایی که ماریجوانا می کشد و به زبان لاتی خیابانی حرف می زند و در خیابان های شهرک فقیرنشین کامپتون کالیفرنیا زندگی می کند را به نمایش در آورده است.

گروهی از مسیحیان تندرو قصد دارند با به راه انداختن کمپین های بایکوت، جلوی ادامه پخش این سریال را بگیرند. یکی از این کمپین ها توسط گروه مسیحی تندروی "یک میلیون مادر" قصد دارند هرگونه محصولاتی که در این سریال بایکوت کنند.

Read more...

«فشار بریتانیا بر ترکیه برای مقابله با تروریست های «دولت اسلامی

با ادامه پیشروی‌های گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش)، کشورهای غربی به ویژه بریتانیا فشار خود بر ترکیه را نیز افزایش داده‌اند. این کشورها از دولت آنکارا می‌خواهند تا مانع از ورود تروریست های «دولت اسلامی» از خاک ترکیه به سوریه شود.

بنا به گزارش زمانه، دولت بریتانیا اعلام کرده است که گروهی از اتباع این کشور و همچنین تعداد زیادی از اتباع دیگر کشورهای اروپایی با سفر به ترکیه خود را به این گروه تروریستی در سوریه و عراق می‌رسانند.

Read more...