نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد

آقای حسن روحانی رییس جمهور ایران با حضور در همایش بیمه سلامت همگانی گفت: "این‌قدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد."

ایشان با بیان اینکه همه باید در این ارتباط دست به دست هم بدهیم، تصریح کرد: "دراین راستا باید غم ما همه یک چیز باشد و یک سوال را از یکدیگر بپرسیم که چرا توسعه‌یافته نیستیم. اگر این سوال ملی شود و عزم‌ها و اراده‌ها دراین راستا سوق داده شود کار ما درست می‌شود."

این سخنان آقای حسن روحانی رییس جمهوری ایران خشم محافظه‌کاران را برانگیخت.

 

شکست اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته نشان داد که شعارها و وعده های آنان برای به بهشت فرستادن مردم اقبال چندانی در میان جامعه ایران ندارد.

برگ برنده حسن روحانی در انتخابات این بود که توانست وعده‌هایی کاملا زمینی برای بهبود وضع اقتصادی و تلاش جهت کاستن از تحریم‌ها بدهد.

در عوض جبهه پایداری به رهبری مصباح یزدی که از سعید جلیلی در آن انتخابات حمایت می کرد و بیشترین تبلیغات دینی را داشت، با کمترین میزان اقبال روبرو شد.

این نشان می دهد که شعارهای آغازین انقلاب مانند آنچه بنیانگذار جمهوری اسلامی قائل به وظیفه حکومت برای هدایت معنوی مردم بود و در نخستین سخنرانی‌اش بعد از ورود به ایران در ۱۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ وعده داد  که «هم دنیا را آباد می‌کنیم و هم آخرت را.» دیگر اقبال عمومی ندارند. هرچند رهبر ایران آقای خامنه ای همچنان چنین شعارهایی را در سخنرانی هایش تکرار می کنند.